Súhlasím Nesúhlasím

Súhlasím s použitím súborov cookie na personalizáciu reklám a retargeting.

Tip na výlet

Hrad Strečno

Romantická zrúcanina hradu Strečno dominuje nad stuhou Váhu ako symbol feudálnej moci na strednom Považí. Na hrade Strečno je každoročne realizovaných niekoľko výstav zo zbierkových fondov múzea a množstvo podujatí, ako prázdninové prehliadky hradu s hudbou a divadlom, hradné hry Žofie Bosniakovej, slovenské rozprávky, tajuplné nočné prehliadky, oslavy dňa detí...

Budatín

je historickou a architektonickou pamiatkou mesta Žilina. Súčasťou areálu Budatínskeho hradu je zrevitalizovaný park, ktorý sa stáva komplexom aktívnej oddychovo-relaxačnej zóny, miestom výchovno-vzdelávacích podujatí pre deti a mládež, ale najmä uceleným verejným zeleným priestorom.

Čičmany

Čičmany sú rázovitou obcou ležiacou v Strážovských vrchoch pri prameňoch rieky Rajčianky. Sú známe najmä unikátnymi maľovanými drevenicami, ktoré nemajú v slovenskom ľudovom staviteľstve obdobu.

Bytča

Sobášny palác je jedinečná stavba, ktorá je svojou krásou a veľkoleposťou unikátom renesancie na Slovensku. Bol postavený v roku 1601 Jurajom Turzom pre účely svadobných hostín jeho siedmych dcér a jedného syna. Považské múzeum v Žiline, správca Sobášneho paláca, v objekte realizuje počas celého roka niekoľko výstav a podujatí.

Terchová

Terchová je obec bohatá na ľudové tradície, výnimočný hudobný folklór, zachované prvky tradičnej ľudovej architektúry a malebnú prírodu . Práve tejto obci a legendárnemu ľudovému hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi je venovaná zrevitalizovaná expozícia Považského múzea v Žiline. Expozícia predstavuje históriu a spôsob života v obci. Jej hlavná časť návštevníkov oboznámi so základnými historickými faktami zo života Juraja Jánošíka, no predstaví ho aj ako ľudového hrdinu opradeného mnohými legendami.

Snowparadise Veľká Rača

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a PL, takisto aj prístup do strediska je bezproblémový a počas zimy bezpečne udržiavaný.

Najväčšou prednosťou strediska je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách - Dedovka, Marguška a Lalíky. Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. Ponuka služieb je pestrá - školy a  škôlka, úschovňa, ski servis, požičovňa lyží a predajňa športových potrieb. Na spestrenie lyžovačky môžete zažiť adrenalín na bobovej dráhe, ktorá je najväčšou atrakciou v stredisku, alebo jazdu ratrakom počas úpravy tratí. Samozrejme v našej ponuke nechýba ani večerné lyžovanie.

Malá Fatra

Oblasť Malej Fatry je vyhľadávaným miestom  zimnej dovolenky na Slovensku. Lyžovanie patrí aj u nás medzi najobľúbenejšie zimné športy. Podmienky, ktoré návštevníkom poskytujú naše lyžiarske strediská sú vhodné tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých a profesionálov. 
Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone ponúka lyžovačku skutočne pre všetkých. Jej 3 lokality majú celkom 12 km zjazdoviek. Okrem klasických lyží si tu prídu na svoje i priaznivci snowboardingu, bežeckého lyžovania, skialpu, či snowkitingu.
Stredisko Ski Gavurky je vhodné najmä pre začiatočníkov a deti. Nachádza sa priamo v centre Terchovej a okrem dobrej zábavy ponúka aj možnosť občerstvenia priamo na svahu.
V strediskovej škole Sport Academy Vrátna si môžete vybrať zo širokej škály kvalitných služieb - v ponuke je lyžiarska a snowboardová škola pre začiatočníkov aj pokročilých, carvingový kurz, či kurz freeridu a skialpinizmu. Využiť tiež môžete babysitting pre deti od 2 rokov.

Registrácia na Festival KAZUISTÍK z pediatrie