Súhlasím Nesúhlasím

Súhlasím s použitím súborov cookie na personalizáciu reklám a retargeting.

Festivalu KAZUISTÍK z pediatrie 2020

Registrácia otvorená

 

 

 

PIATOK
  8:30 8:45 Slávnostné otvorenie Kuchta M., Urbančíková I., Bánovčin P., Prokopová E.
Blok I. Predsedníctvo:  Kuchta M., Urbančíková I.
1. 8:45 9:00 Juraj Popluhár (Žilina) Interdisciplinárna spolupráca pri diagnostike a liečbe deformít chrbtice
2. 9:00 9:10 Ingrid Urbančíková (Košice) Pneumokoky vedia prekvapiť
3. 9:10 9:25 Pavol Šimurka (Trenčín) Vyšetríš dieťa a odhalíš matku
4. 9:25 9:40 Miloš Jeseňák (Martin) Keď chrípka nie je len chrípkou...alebo pár čísel na zamyslenie
      Prednáška je podporená spoločnosťou Sanofi  
5. 9:40 9:50 Renáta Szepeová (Martin) Šanghajská horúčka - čo o nej vieme?
6. 9:50 10:00 Oľga Krauseová (Žilina) Ďalšie zaujímavé kazuistiky diferenciálnej diagnostiky: kostné tumory u detí
7. 10:00 10:10 Andrea Valapková (Trenčín) Miznúce Testes
8. 10:10 10:20 Mária Hajdučková (Prešov) S bronchopneumóniou na operačný stôl...?
9. 10:20 10:30 Milan Kuchta (Košice) Lekár a rodič v úlohách Dr. Watsona a Sherlocka Holmesa
  10:30 10:45 diskusia  
         
  10:45 11:00 kávová prestávka  
         
Blok II. Predsedníctvo: Zelenková H., Topoľský I.
10. 11:00 11:10 Hana Zelenková (Svidník) „Klaunov úsmev“ a liečba periorálnej dermatitídy u malého atopika
11. 11:10 11:25 Ivan Humeník (Košice) Zvyk je železná košeľa... žiaľ (prečo poučiť pacienta o dostupných alternatívach liečby)
12. 11:25 11:35 Ivo Topoľský (Bratislava) Atestácia sem, atestácia tam
13. 11:35 11:45 Jaroslav Barok (Liptovský Hrádok) Potrebujeme bolesť?
14. 11:45 11:55 Zuzana Miškejeová (Nitra) Kamilka
15. 11:55 12:05 Zuzana Pechočiaková (Nitra) Kto to všetko spôsobil?
16. 12:05 12:25 Elena Prokopová (Bratislava) Aftózna stomatitída a čo s ňou?
      Prednáška je podporená spoločnosťou Imunoglukan  
17. 12:25 12:40 Miloš Jeseňák (Martin) Keď hyper je vlastne hypo...
18. 12:40 12:50 Lukáš Záhradník (Prešov) Laparoskopia v gravidite a plod
  12:50 13:00 diskusia  
         
  13:00 14:00 obedová prestávka  
         
Blok III. Predsedníctvo: Hrebík M., Hladík M.
19. 14:00 14:15 Michal Hladík (Ostrava) Intoxikované dítě
20. 14:15 14:25 Marián Hrebík (Trnava) Ako diagnostikovať detského pacienta s pľúcnou artériovou hypertenziou (PAH)
21. 14:25 14:35 Milena Jeřábková (Prostějov) Teorie relativity v praxi
22. 14:35 14:50 Katarína Okáľová (Banská Bystrica) Liečba predsymptomatického dieťaťa s SMA typ II.
      Prednáška je podporená spoločnosťou Biogen  
23. 14:50 15:05 Karin Viestová (Bratislava) Klinický obraz a liečba symptomatických pacientov so SMA
      Prednáška je podporená spoločnosťou Biogen  
24. 15:05 15:15 Lukáš Záhradník (Prešov) Dokedy očakáť vrodenú vývojovú chybu GIT?
25. 15:15 15:25 Kristína Vagáňová (Banská Bystrica) Otogénna príčina parézy nervus facialis - nie je čo riešiť
26. 15:25 15:35 Tibor Šagát (Bratislava) Vracanie – benígny, či život ohrozujúci stav u detí ?
27. 15:35 15:45 Zuzana Podmanická (Banská Bystrica) Keď je už príliš neskoro…
  15:45 16:00 diskusia  
         
  16:00 16:20 kávová prestávka  
         
Blok IV. Predsedníctvo: Kovaľ J., Malý T.
28. 16:20 16:30 Ján Kovaľ (Prešov) Čo sa ne-zmenilo: vybrané aspekty v sociálnej pediatrii
29. 16:30 16:45 Alica Kubínska (Banská Štiavnica) Liečba akútnych respiračných infektov na ambulancii
      Prednáška je podporená spoločnosťou Lunomedic  
30. 16:45 17:00 Katarína Šimeková (Martin) Cestovať s dieťaťom?
      Prednáška je podporená spoločnosťou Sanofi  
31. 17:00 17:10 Tomáš Malý (Olomouc) Když starší sestra, tak já taky
32. 17:10 17:20 Drahomíra Schwartzová ml. (Košice) Ako som vďaka onychokryptóze schudol
33. 17:20 17:30 Marta Dzivá (Prešov) Nedomykavosť aortálnej chlopne u adolescentky
34. 17:30 17:40 Birivan Nabová (Bratislava) Komplexná liečba bolesti u dieťaťa s psychomotorickou retardáciou
35. 17:40 17:50 Silvia Labovská (Nitra) Exorcista
36. 17:50 18:00 Katarína Birková (Bratislava) Nie všetko čo je v poriadku, je v poriadku
37. 18:00 18:10 Miroslav Repko (Poprad) Všetci sme boli slepí
  18:10 18:25 diskusia  
SOBOTA
         
Blok V. Predsedníctvo:  Holec V., Krcho P.
38. 9:00 9:10 Vladimír Holec (Nottingham) Efektívna liečba akútnej gastroenteritídy
39. 9:10 9:20 Alena Čierna (Zvolen) Keď odíde mama
40. 9:20 9:30 Oleksandr Dobrovanov (Bratislava) Netypický priebeh morbus Kawasaki s cholestázou, úskalia manažmentu
41. 9:30 9:40 Dominika Senková (Liptovský Mikuláš) Poznáte?
42. 9:40 9:50 Jana Andrašovičová Burdová (Nitra) Lyellov syndróm
43. 9:50 10:00 Peter Krcho (Košice) Operovaná pred narodením
44. 10:00 10:10 Barbora Danková (Bratislava) Invalidizujúca leukémia - váhavka
45. 10:10 10:20 Alena Szokeová (Martin) Od jednej diagnózy k druhej
46. 10:20 10:30 Tatiana Reváková (Považská Bystrica) Aká bola príčina ich hyperexcitability?
47. 10:30 10:40 Miloš Hartel (Žilina) DDH, rebelujúca luxácia coxy - kazusitika
48. 10:40 10:50 Slávka Mišíková (Ivánka pri Dunaji) Niekedy stačí jeden parameter
  10:50 11:05 diskusia  
         
  11:05 11:25 kávová prestávka  
         
Blok VI. Predsedníctvo: Kuchta M., Kurák M.
49. 11:25 11:35 Zuzana Dolhá (Prešov) Aby sme na Kocha nezabudli
50. 11:35 11:45 Dana Jurečková (Michalovce) Prečo Maroš ožltol?
51. 11:45 11:55 Jaroslav Grocký (Prešov) Poznáme vinníka?
52. 11:55 12:05 Jana Andrašovičová Burdová (Nitra) Komplikovaný priebeh varicelly u 5-ročného dieťaťa
53. 12:05 12:15 Peter Repko (Poprad) Prečo Anastázia kašľala tak divo?
54. 12:15 12:25 Mariana Matľaková (Prešov) Aj „malý“ kamienok môže spôsobiť „veľký“ problém
55. 12:25 12:35 Ivana Trochanová (Bratislava) Keď sa opuch opakuje...
56. 12:35 12:45 Ivana Gondová (Banská Bystrica) Zabudnutá choroba
57. 12:45 12:55 Milan Kurák (Košice) Potrebuje tento pacient kyslík?
58. 12:55 13:05 Nina Háberová (Banská Bystrica) Majonézové srdce
  13:05 13:20 diskusia  
         
  13:20 13:45 Vyhlásenie súťaží o najlepšiu prednášku  
         
  13:45 15:00 obedová prestávka  
         
  15:00   Záver kongresu